Sprawdź co w trawie piszczy na Twitterze Zainspiruj się na Instagramie Zobacz cenne materiały na Pinterest Porozmawiaj na Facebooku

Filozofia

autorstwa Cezarego Kujawa

Filozofia

Dziś będzie krótko, acz - mam nadzieję - treściwie.

Czy najważniejszą rzeczą jest samodyscyplina ? Nie.

Czy może cele ? A może poziom IQ ? Optymizm ? Pieniądze ? Religia ? Plany i marzenia ? Warunki atmosferyczne, dieta i ćwiczenia ? Nie, nie, nie.

Najważniejszą rzeczą jest filozofia życia.

Ta filozofia determinuje bowiem nasze wartości, wartości przekładają się na cele, cele na zadania, a zadania na wyniki...ale tylko jeśli mamy właściwą filozofię.

Oskarżasz o swoje problemy pogodę, szefa czy polityków ? Przestań. Zacznij oskarżać swoją filozofię.

Zmiana w życiu nie zaczyna się od inspiracji, zaczyna się od edukacji. A pierwszą lekcją powinna być rewizja naszej filozofii.

I znów czuję się tak jakbym był księdzem karcącym parafian podczas mszy za to, że nie chodzą do kościoła. Ludzie, którzy garną się wokół tematów tu poruszanych na pewno doskonale rozumieją o co w tym chodzi. Jednak jak już wspominałem i będę jeszcze wspominał - za Pismem Świętym:

Kto ma, ten dostanie więcej, a kto nie ma, temu zabiorą nawet to co ma. - Mt 25,29

Pamiętaj, jeśli nie podoba Ci się miejsca zamieszkania, zmień je, nie jesteś drzewem. Ale najpierw zrozum, że to Twoja filozofia każe Ci myśleć o sobie jak o drzewie. Jeśli więc chcesz coś zmienić, nie próbuj rozkopywać podłoża wokół siebie.

Zmień swoją filozofię, a zmienisz swoje życie.

Nastał luty Panie i Panowie. Jeśli ktoś jeszcze nie zrewidował swojej filozofii z nowym rokiem, to dobry moment by to zrobić.

Bywajcie w zdrowiu,
Cezary

Jeśli uważasz, że to co przeczytałeś może przydać się innym,
udostępnij ten artykuł na Facebooku. Dzięki.

Opublikowano:

05.02.2020


Poprzedni:

Jak przygotować się na rok 2020-ty ?Jeśli Ci się podobało,
zapisz się do newslettera