Sprawdź co w trawie piszczy na Twitterze Zainspiruj się na Instagramie Zobacz cenne materiały na Pinterest Porozmawiaj na Facebooku

#Projekt21K. Część 1 - Start

autorstwa Cezarego Kujawa

#Projekt21K. Część 1 - Start

#Projekt21K

Ten artykuł jest częścią serii pod tytułem #Projekt21K poświęconej biegowej drodze do półmaratonu. Jeśli chcesz poczytać więcej na ten temat, zapraszam do lektury innych wpisów z tego cyklu:


Tak się wymądrzam na różne tematy od miesiąca już niemal i pewnie ktoś sobie pomyśli:

Dobra dobra robaczku świętojański, gadać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej...a gdzie praktyka ?

Spieszę z wyjaśnieniami. Dziś otóż, dnia 27 listopada roku pańskiego 2018 zapisałem się byłem na półmaraton w naszym pięknym mieście - Białymstoku. Zamierzam takoż na żywym przykładzie pokazać Wam jak się osiąga zdefiniowane uprzednio cele. Uuu..zrobiło się poważnie.

Dziś lekcja pierwsza: Czego chcesz ?

Każde szumne opisywanie wyznaczania celów, jakkolwiek nie brzmiałoby jak wykład Pana Mateusza Grzesiaka czy innego coacha/trenera/mówcy (niepotrzebne skreślić) opiera się na prostej filozofii:

Zdecyduj czego chcesz i zapisz to.

Czy to sprawy zawodowe, czy rodzinne czy też osobiste, na każdej płaszczyźnie mamy - a przynajmniej powinniśmy mieć - jakieś cele wzrastania. I znów cele, czyli mówiąc po ludzku "Że bym chciał/chciała dostać/zrobić/nauczyć się/osiągnąć to czy tamto". To nie, żadna psychologia czy inna motywacyjna papka...to jasne i konkretne ambicje, które mamy - mam nadzieję, że mamy, bo co to za życie bez stawania się lepszym. A zatem na początek - zapisz czego chcesz. Jak powiedziałem (napisałem), tak też zrobię. Oto mój cel:

Przebiegłem półmaraton w Białymstoku dnia 05.05.2019 w czasie poniżej 1h 55 min.

Przyjrzyjmy się jeszcze konstrukcji tego zdania bo jest tu kilka spraw wartych wspomnienia (możesz zignorować, ale warto uwzględnić).

Lekcja pierwsza skończona. Prawie. Bo jest jeszcze punkt dodatkowy, który warto odhaczyć. A imię jego jest: "Dlaczego ?"

Dlaczego chcesz tego czego chcesz ? Powody robią wielką różnicę. Powody mogą nas utrzymać w ryzach gdy opadnie ekscytacja pierwszych dni. Kilka więc powodów dla mojego celu:

To kilka podstawowych, a pewnie znalazłoby się więcej.

Streszczenie lekcji pierwszej dla leniuszków.

Lekcja I - Czego chcesz ?

W kolejnej lekcji zaczniemy się pochylać nad planowaniem.

Bywajcie w zdrowiu.

Jeśli uważasz, że to co przeczytałeś może przydać się innym,
udostępnij ten artykuł na Facebooku. Dzięki.

Opublikowano:

12.02.2019


Poprzedni:

Sapiens. Od zwierząt do bogów.


Następny:

#Projekt21K. Część 2 - Gdzie jesteś ?Jeśli Ci się podobało,
zapisz się do newslettera

 
informacje spis treści polityka prywatności